Новини

На українських АЗС очікується дефіцит пального

Share

Україні загрожує енергетична блокада Проблеми з бензином, дизельним паливом і зрідженим газом набагато ближчі, ніж здається. Вже наприкінці лютого – на початку березня в країну буде припинено постачання палива з Білорусі та Росії. Кількість постачань газу і так була катастрофічно мінімізована через «Північний поток-2». Як виявилось, головні проблеми попереду. Це може призвести до того, що під час посівної катастрофічно не вистачатиме палива, до завищених цін та інших неприємних наслідків, повідомляє Avtosota .

Що зараз можна зробити для стабілізації ситуації

У березні місяці сільські господарства почнуть обробку ґрунту та посівну. У цей час значно зросте попит на всі види палива: газ, бензин, дизель. Сільськогосподарська, агротехнологічна техніка, вантажні машини — коли вони вийдуть на поля, сховища АЗС швидко будуть спустошені.

Беремо у розклад той факт, що Білорусь заборонила постачання газу через себе в Україну з Литви. З Росією відносини вкрай напружені. Де брати газ та нафту? Ситуація складається не найкраще для ринку паливних матеріалів. Про це розповів директор «Укравтономгазу» Андрій Дорофєєв.

Справа в тому, що коли поставки з РБ і РФ будуть припинені, а сховища вичерпають свої запаси, виникне величезна прірва між попитом та пропозицією. Уникнути енергетичної блокади допоможуть лише нові постачання палив. Для цього вже тривають активні переговори з компаніями з Польщі. Мета діалогів проста і полягає в успішному резервуванні зрідженого газу для українських компаній на місяць-березень.

Також експерт каже, що ризики дефіциту «скрапленого газу» набагато вищі, ніж ризик нестачі бензину та дизельного палива. Подорожчання зможе утримати державне регулювання цін. А ось, щоб уникнути блокади, потрібна диверсифікація поставок. В іншому випадку посівна може бути поставлена ​​під загрозу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Чому не можна зберігати автомобільні шини на балконі

Зберігання шин на балконі може бути небезпечним як для здоров’я людей, так і для самих…

04.04.2025

Водій може уникнути штрафу: у яких ситуаціях дозволено усунути поломку на місці

Під час зупинки транспортного засобу працівники поліції виявили відсутність одного з бризковиків на автомобілі. Водій…

04.04.2025

Kia планує збільшити частку продажів електромобілів у Європі

Kia переглядає свою стратегію продажу електричних автомобілів, орієнтуючи увагу на європейський ринок. Згідно з заявами…

04.04.2025

Ринок електромобілів в Україні під загрозою: можливі нові обмеження

В Україні може з’явитися обмеження на розвиток ринку електромобілів. Ініціатором виступила Асоціація зрідженого газу України,…

04.04.2025

У Мережу показали перші фото нового Ford F-150 Lobo

Автомедіа "fordauthority" виклали перші шпигунські фото прототипів Ford F-150 Lobo 2026 року в червоному та…

04.04.2025

Як підготувати автомобіль до літа без зайвих витрат

Є принаймні дві вагомі причини для проведення генеральної інспекції автомобіля на початку весни. По-перше, після…

04.04.2025