Експлуатація автомобіля при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість й погіршує прозорість скла, забороняється Правилами дорожнього руху. Про це нагадує «Дорожній Адвокат».
За керування автомобілем із порушенням цих вимог на перший раз передбачено штраф у розмірі 340 грн (ч. 1 ст. 121 КУпАП).
Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то можуть позбавити права керування від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб (ч. 4 ст. 121 КУпАП).
Однак правилами передбачено певні винятки. А саме, допускається тонування із світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70% (п.п. 2.2.4 ГОСТ 5727-88). Дзеркальне тонування заборонено у будь-якому випадку.
Проте при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не візуально, а лише із застосуванням спеціального приладу (тауметр).
Якщо інспектор не провів відповідних вимірювань світлопропускання спеціальними приладами, то такий штраф за керування автомобілем із тонованим склом є незаконним.
Прототип майбутнього Mercedes-Benz CLA встановив світовий рекорд за найдовшим 24-годинним пробігом на електромобілі. Завданням пілота було проїхати…
Баварський автовиробник BMW вже не вперше потрапляє на те, що занижує реальну потужність своїх автомобілів.…
Ferrari вже давно експериментує з електрифікацією своїх автомобілів, але досі не представила жодного чистого електрокара.…
Не так давно в Верховній Раді з'явився законопроєкт, який має на меті зробити покарання за…
Коли потрапляєш у туман, просто нічого не видно. Відчуття таке, ніби ти їдеш у молоці,…
Багато автовласників, отримуючи при порушенні правил нечіткі знімки з дорожніх камер, помилково вважають, що вони…
Leave a Comment