Камери фіксації ПДР повинні працювати, але за законом. Про це під час програми «Право на Голос» в інформаційному агентстві Голос UA розповів адвокат Олександр Климчук.
«Фіксація ДТП водіями за допомогою смартфонів порушує Конституцію України, а саме презумпцію невинності. Але цього можна уникнути, я прихильник того, щоб камери фіксації ДТП працювали, але по закону, тобто юридична відповідальність повинна бути індивідуальна », – повідомив експерт.
Людина не може нести відповідальність тільки за те, що на нього зареєстровано якесь майно.
«Наприклад, офіційний власник автомобіля передав машину знайомому, знайомий потрапив в ДТП або порушив правила дорожнього руху, після якого, знайомий повернув машину назад власнику. Як наслідок штраф або повістка в суд прийде не знайомій, а власнику автомобіля », – розповів юрист.
Адвокат пояснив, що з такого прикладу буде завжди страждати невинний.
«Після цього власник машини повинен буде доводити свою невинність. Але суть полягає в тому, що за принципом Конституції України ніхто, в такому випадку, не повинен доводити свою невинність, таким чином вже йде порушення закону », – зазначив експерт.
За словами юриста, дана система, в якій інший водій може зафіксувати на свій смартфон порушника ПДР, не передбачає фіксацію особи самого порушника, тільки машину з номерним знаком, в цьому вся проблема.
«Тому, щоб втілити це законопроект в життя, потрібно враховувати багато нюансів», – підкреслив адвокат.
Leave a Comment