Новини

Дешевий бензин, якого немає: як держрегулювання вплине на ціни нафтопродуктів

Share

Уряд запровадив на час карантину держрегулювання цін на бензин. Мережі АЗС у відповідь припинили продаж преміального пального. Мінекономіки відреагувало миттєво і пояснило – стримування цін стосується лише соціальних марок. Як ця ситуація вплине на ринок нафтопродуктів, чи зростуть ціни, у коментарі Фактам ICTV розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

– З преміум-сортами пального ситуація на АЗС не зміниться. Що стосується держрегулювання цін на масові сорти, то тут можливе скорочення ринку і врешті – дефіцит. Уже була така практика, і це призводило до черг на заправках, – пояснив економічний експерт.

На його думку, такі заходи влади не збільшать кількість пального, і це пояснюється елементарними правилами ринку: якщо йде обмеження зростання ціни, автоматично різко збільшується загальний обсяг попиту, що призводить до дефіциту на ринку.

– Цілком можливо, що ситуація на ринку буде така, що преміум-сорти пального будуть дорожчати, а на нафтопродукти, які потрапили під держрегулювання, буде дефіцит, і АЗС обмежуватимуть їх продаж, – прогнозує Пендзин.

За його словами, великим попитом швидко вибирається пропозиція, тому утворюється так звана дірка у вигляді дифіциту.

– Ми зараз обмежили ціну, далі буде наступне – на АЗС на стендах стоятимуть преміум-сорти, без обмеження ціни, а щодо масових сортів можливе обмеження в реалізації. Такий може бути виверт ринку на тлі того, що постачання нафтопродуктів із Білорусі та РФ зменшилися, а європейські дуже дорогі, – підсумував економічний експерт.

Тимчасове держрегулювання цін на бензин і дизель

14 травня Кабмін запровадив держрегулювання цін на бензин і дизель на період карантину.

У відповідь кілька великих мереж автозаправних станцій, зокрема OKKO, WOG, KLO та SOCAR Україна, припинили продаж пального преміального класу.

На це у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства пояснили, що дія державного регулювання поширюється лише на бензини (марки А-92 і А-95) і дизпаливо, які включені до переліку товарів, які мають істотну соціальну значущість.

Відновлення продажів преміального пального

Станом на 17 травня мережі автозаправних станцій SOCAR і KLO відновили продаж преміального пального, про що повідомили на своїх сторінках у соцмережах.

Щодо автозаправок OKKO і WOG поки немає такої інформації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Експерт назвав причини для ТО нової машини з автосалону

Експерт підкреслює, що проведення нульового технічного обслуговування відіграє важливу роль у довговічності та надійності автомобіля.…

19.03.2025

В нових автомобілях Toyota з’являться старі запчастини

Європейський підрозділ Toyota анонсував запуск нового підприємства, яке займатиметься системною переробкою вживаних автомобілів. Основна мета…

19.03.2025

Названо головні ризики купівлі автомобіля з великою кількістю власників

Придбання автомобіля з великою кількістю попередніх власників може нести певні ризики. Часті перепродажі транспортного засобу…

19.03.2025

Як визначити знос шин: експерти назвали головні сигнали

Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…

19.03.2025

BMW обігнала Audi та Mercedes-Benz з продажу електромобілів

Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…

19.03.2025

Volvo показала EX30 Cross Country на реальних фотографіях

Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…

19.03.2025