Статистика дорожньо-транспортних пригод з летальним результатом в Україні доволі висока. За даними поліції, щодня на дорогах країни в аваріях гине 9 осіб. Величезна частка таких ДТП стається з вини водіїв, які сіли за кермо в алкогольному або наркотичному сп’янінні.
“У 2019 році інспектори поліції склали понад 115 000 протоколів про ДТП у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. І це тільки виявлені і задокументовані випадки! Ця проблема не нова, але надзвичайно актуальна для України”, – зазначив голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.
Щоб звести таку практику водіїв до нуля, чиновник запропонував додати до затвердженого списку, який на сьогодні складається з 10 пунктів, ще одну причину для зупинення автомобіля поліцією. Нововведення стосуватиметься лише перевірки водія на стан сп’яніння та матиме вигляд експрес-тесту. Щоб правоохоронці не зловживали повноваженнями, їм буде на законодавчому рівні заборонено проводити будь-які інші перевірки під час зупинення авто з такої причини.
Наразі ця ініціатива не підкріплена жодними документами і законопроектами, але найближчим часом її обговорюватимуть у комітетах. Можливо, після цього ми і побачимо її на сайті Верховної Ради.
До речі, така практика не нова і існує в багатьох європейських містах. Там поліцейські можуть перевірити водія на алкоголь навіть під час зупинення на світлофорі.
У продажу з'явився позашляховий Lamborghini Urus із шинами 33 дюйми. У США готові попрощатися з…
Volkswagen влаштувала атракціон нечуваної щедрості на китайському ринку - електричні кросовери ID. 4 CROZZ 2025…
В Україні посилюється контроль за дотриманням правил дорожнього руху, а порушників очікують суворіші санкції. Особливу…
В ОАЕ дебютував 930-сильний Porsche Cayenne із диким тюнінгом Magnum. У Дубаї відбулася презентація глибоко…
Рівень безпеки сучасних автомобілів настільки високий, що можна бути впевненим у безпеці поїздки навіть у…
Після успішного запуску електромобіля Elroq, компанія Skoda активно працює над новим проектом у своєму портфоліо…
View Comments
І знову шулерськи замовчують, що в даний "законопроєкт" всучили: водій повинен ВИКОНУВАТИ всі розпорядження поліцейського, сидіти на місці тримати руки в полі зору, на вимогу вимкнути двигун, вийти з машини, ВІДКРИТИ все, що пол забажає, ПЕРЕДАВАТИ документи.
Если бы только эта причина использовалась по прямому назначению. Скорее всего это будет лишний повод остановить любого водителя."До речі, така практика не нова і існує в багатьох європейських містах. Там поліцейські можуть перевірити водія на алкоголь навіть під час зупинення на світлофорі." - только не в нашей стране и не с нашим менталитетом. Нам еще ой как далеко до Европы.
А как водитель сможет опровергнуть слова копа, что стиль его вождения вызывал подозрение? От копа наши нуворыши уже не требуют никаких доказательств причин остановки - достаточно одного его устного заявления? При том, что себя по инерции (и увы, они правы) дальше считают неприкасаемой элитой, которой позволено ВСЕ, до чего простому народу зась?
Ваш коментар очікує модерації
Если бы только эта причина использовалась по прямому назначению. Скорее всего это будет лишний повод остановить любого водителя.”До речі, така практика не нова і існує в багатьох європейських містах. Там поліцейські можуть перевірити водія на алкоголь навіть під час зупинення на світлофорі.” – только не в нашей стране и не с нашим менталитетом. Нам еще ой как далеко до Европы.