За керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння передбачена відповідальність у вигляді штрафу 10 200 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік. Однак протокол по 130 статті КУпАП можуть скласти і на тверезого водія, передає autonews.ua .
Якщо інспектор побачить явні ознаки алкогольного сп’яніння, водій повинен пройти на вимогу поліцейського огляд на стан сп’яніння.
Якщо ж при зупинці виникає конфлікт між водієм і поліцейським, то інспектор відразу починає «бачити» такі ознаки без їх фактичної наявності і пропонує водієві пройти відповідний тест. Для водія же довести, що таких ознак на момент зупинки не було майже не реально.
Тому водії, які НЕ перебувають у стані алкогольного сп’яніння і сліпо переконані в своїй правоті через конфлікт з інспектором, відмовляються від проходження огляду. І думають, що їм за це нічого не буде.
Однак, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВІДМОВУ пройти огляд прирівнюється до відповідальності за керування в стані алкогольного сп’яніння.
Таким чином, фактично тверезий водій, який відмовився пройти огляд, повертається додому з складеним протоколом по ст. 130 КУпАП.
Тому водіям не слід відмовлятися від проходження огляду, оскільки така відмова тягне за собою штраф 10 200 грн. з позбавленням права керування на термін 1 рік.
Почати весняне обслуговування авто варто із заміни шин. Багато водіїв відкладають зміну зимової гуми, що…
З 1 травня 2025 року в Україні стане обов'язковим додавання спирту до бензину, зокрема біоетанолу.…
Renault 5 визнаний переможцем премії EV van het Jaar 2025 у середньому сегменті. Щорічний конкурс…
При передачі автомобіля іншій особі, відповідальність за порушення ПДР залишається на власнику. Але є спосіб…
Автомобільні штрафи в Україні є найпоширенішим видом покарання за порушення правил дорожнього руху (ПДР). Вони…
Автосалон у Шанхаї відкриє свої двері 23 квітня, де буде представлено близько 100 нових моделей.…
Leave a Comment