Окрім порушень правил дорожнього руху, поліція в Україні може зупинити водія з кількох інших причин. Одна з них — підозріла манера водіння. Наприклад, різкі перестроювання, несподівані зупинки чи неправильне використання поворотників можуть викликати підозри у патрульних і спонукати до перевірки водія.
Іншою причиною може бути надмірно брудний автомобіль, зокрема забруднені фари, що знижують видимість вночі, або нечитабельні номерні знаки, що заважають роботі камер. Такий стан авто створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху.
Ще однією підставою для зупинки є неправильне тонування скла. В Україні є чіткі вимоги до світлопропускання: для лобового скла не менше 75%, для передніх бокових — 70%. Заднє скло не має обмежень, якщо воно відповідає стандартам маркування.
Також поліцейські можуть звернути увагу на автомобілі з густим димом з вихлопної труби, що може вказувати на технічні несправності, а також на машини з негабаритним вантажем, навіть якщо він відповідає нормам — такі автомобілі часто перевіряються на дорозі.
Нарешті, варто пам’ятати, що технічний стан автомобіля також має бути належним. Навіть якщо водій не порушує правил і не поводиться підозріло, поліція може зупинити машину, якщо помітить несправні фари, пошкоджені ліхтарі, спущені шини або надто гучну вихлопну систему.
Системою старт/стоп зараз оснащується велика кількість автомобілів. Це пов'язано з посиленням вимог до екологічності ТЗ,…
Міністерство внутрішніх справ України пропонує зміни в правила складання практичного іспиту для отримання водійських прав.…
Китайська автомобільна марка Chery готується до випуску нового кросовера, який зовні з певних ракурсів практично…
За останні 5 років ринок автомобілів значно змінився, і багато моделей стали значно дорожчими або…
Skoda офіційно представила оновлений кросовер Enyaq RS 2025, який отримав помітні зміни у дизайні та…
Під час поїздки багато шин починають видавати свистячі звуки. Вони частіше з'являються під час пробуксовки,…
Leave a Comment