Після введення автоматичної фіксації швидкості на дорогах України власники автомобілів почали отримувати штрафи за перевищення швидкості, навіть якщо вони не порушували правила, а передали свій автомобіль іншій особі за дорученням чи іншою підставою.
Згідно зі статтею 279-1 КУпАП, штрафи за порушення, зафіксовані автоматично, накладаються на власників або користувачів транспортних засобів. Хоча в разі з’ясування особи власника проблем немає, питання щодо визначення фактичного користувача автомобіля потребує уваги. Для цього існує спеціальний Реєстр відомостей про належного користувача, і штраф може бути накладений на того, хто зазначений у цьому реєстрі.
Щоб штрафи нараховувалися фактичному користувачу, той має подати заяву до сервісного центру МВС або через портал “Дія” чи електронний кабінет водія. Якщо ці дані не були внесені до Реєстру, штрафи накладатимуться на власника на підставі свідоцтва про реєстрацію.
Якщо штраф вже накладено, власник може звільнитися від його сплати, якщо протягом 20 календарних днів з моменту порушення фактичний користувач звернеться до МВС, підтвердить, що саме він був за кермом, і сплатить штраф. В іншому випадку, обов’язок сплати залишається за власником автомобіля.
У 2023 році Toyota представила нове покоління позашляховика Land Cruiser Prado, який отримав індекс J250.…
Багато автовласників на різних форумах обговорюють способи обману камер, які встановлені на дорогах і фіксують…
Ці доступні автомобілі зі списку на 2025 рік завжди користувалися популярністю. Однак вже скоро ці…
Кожен автовласник може потрапити під перевірку патруля на наявність п'яних водіїв за кермом. Зазвичай перевірка…
На тлі фінансових труднощів, що останнім часом переслідують компанію Nissan, автовиробник оголосив антикризову стратегію, у…
Компанія BMW офіційно підтвердила вихід нового покоління спортивного седана M3, яке буде доступне у двох…
Leave a Comment