В Україні, хоча процедура переоформлення автомобілів є досить простою, чимало водіїв продовжують укладати угоди «за техпаспортом». У таких випадках транспортний засіб і техпаспорт передають новому власнику разом із грошима, іноді оформлюючи генеральне доручення, а іноді й без нього. Але, як зазначає адвокат Мар’ян Сащук, ця практика є помилковою і може призвести до серйозних наслідків.
За словами юриста, передача техпаспорта не змінює юридичного власника транспортного засобу. Закон визначає, що право власності залишається за продавцем. Це означає, що він може звернутися до поліції з вимогою повернення авто, і новий власник буде змушений це зробити. Важливо, що у такій ситуації повернути гроші чи довести факт угоди буде дуже складно.
Ще одним ризиком є можливі юридичні проблеми, якщо на продавця накладено боргові зобов’язання. В такому випадку автомобіль може бути заарештований або оголошений у розшук. Крім того, у разі смерті власника автомобіль стає частиною спадщини, і покупець «за техпаспортом» зобов’язаний повернути транспорт.
Юрист наголошує, що єдиним правильним способом уникнути подібних ситуацій є офіційне переоформлення автомобіля в сервісному центрі МВС.
Позашляховики є відмінним вибором для активних людей та великих сімей, які потребують надійних автомобілів для…
Норвегія знову встановила рекорд із продажу електромобілів. У січні 2025 року 95,8% нових автомобілів у…
Генеральний директор Ford Джим Фарлі висловив думку, що електромобілі з більшим запасом ходу, оснащені бензиновим…
В Україні активно розвивається цифровий документообіг, і водії вже мають можливість використовувати електронні версії водійських…
Автовиробники продовжують переглядати свої модельні лінійки, і в 2025 році ринок покинули понад 30 моделей.…
Заміна шин і ремонт проколів – це не найскладніші процедури, які можна виконати без присутності…
Leave a Comment