З моменту впровадження на українських дорогах у 2020 році камер автофіксації порушень правил дорожнього руху поліція виписала понад 10 мільйонів постанов на водіїв, на суму 2,1 мільярда гривень. Юристи наголошують на можливості оскарження штрафів, отриманих через дорожні камери.
В Україні наразі камери автофіксації зафіксовують лише перевищення швидкості. МВС планує розширити їх функціонал для фіксації інших порушень, таких як проїзд на червоне світло, користування смугою громадського транспорту тощо. Проте це можливо лише після закінчення конфлікту з Росією.
Власники автомобілів, зареєстрованих камерами з перевищенням швидкості, отримують постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та штрафи. Штраф можна сплатити, оскаржити у суді або проігнорувати, що також є порушенням.
Якщо штраф сплачується протягом 10 днів, надається знижка 50%. Наприклад, штраф за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год складає 340 грн, а від 50 км/год і більше – 1700 грн. Якщо штраф не сплачується протягом 30 днів, його можуть стягнути примусово.
Також є можливість оскарження штрафу в суді протягом 10 днів з моменту отримання постанови. У разі успішного оскарження судовий збір у розмірі 420 грн повертаються.
Експерт підкреслює, що проведення нульового технічного обслуговування відіграє важливу роль у довговічності та надійності автомобіля.…
Європейський підрозділ Toyota анонсував запуск нового підприємства, яке займатиметься системною переробкою вживаних автомобілів. Основна мета…
Придбання автомобіля з великою кількістю попередніх власників може нести певні ризики. Часті перепродажі транспортного засобу…
Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…
Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…
Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…
Leave a Comment