З моменту впровадження на українських дорогах у 2020 році камер автофіксації порушень правил дорожнього руху поліція виписала понад 10 мільйонів постанов на водіїв, на суму 2,1 мільярда гривень. Юристи наголошують на можливості оскарження штрафів, отриманих через дорожні камери.
В Україні наразі камери автофіксації зафіксовують лише перевищення швидкості. МВС планує розширити їх функціонал для фіксації інших порушень, таких як проїзд на червоне світло, користування смугою громадського транспорту тощо. Проте це можливо лише після закінчення конфлікту з Росією.
Власники автомобілів, зареєстрованих камерами з перевищенням швидкості, отримують постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та штрафи. Штраф можна сплатити, оскаржити у суді або проігнорувати, що також є порушенням.
Якщо штраф сплачується протягом 10 днів, надається знижка 50%. Наприклад, штраф за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год складає 340 грн, а від 50 км/год і більше – 1700 грн. Якщо штраф не сплачується протягом 30 днів, його можуть стягнути примусово.
Також є можливість оскарження штрафу в суді протягом 10 днів з моменту отримання постанови. У разі успішного оскарження судовий збір у розмірі 420 грн повертаються.
При купівлі старого автомобіля багато хто воліє угоди з власниками. Власники краще знайомі з історією…
Взимку особливу важливість має показник тиску в покришках, оскільки це впливає на безпеку на засніжених…
Toyota розпочала довгоочікувані тести нового покоління кросовера RAV4. Машину вже кілька разів вдалося підловити під…
Австралійська програма оцінки безпеки нових машин ANCAP опублікувала результати випробувань двох нових позашляховиків – Toyota…
Наглядова рада Volkswagen обговорює можливість закриття ще двох заводів у Німеччині. Якщо підприємство в Дрездені,…
Toyota продовжує утримувати лідерство серед автогігантів. Нещодавно компанія очолила світовий рейтинг за продуктивністю, а тепер…
Leave a Comment