З моменту впровадження на українських дорогах у 2020 році камер автофіксації порушень правил дорожнього руху поліція виписала понад 10 мільйонів постанов на водіїв, на суму 2,1 мільярда гривень. Юристи наголошують на можливості оскарження штрафів, отриманих через дорожні камери.
В Україні наразі камери автофіксації зафіксовують лише перевищення швидкості. МВС планує розширити їх функціонал для фіксації інших порушень, таких як проїзд на червоне світло, користування смугою громадського транспорту тощо. Проте це можливо лише після закінчення конфлікту з Росією.
Власники автомобілів, зареєстрованих камерами з перевищенням швидкості, отримують постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та штрафи. Штраф можна сплатити, оскаржити у суді або проігнорувати, що також є порушенням.
Якщо штраф сплачується протягом 10 днів, надається знижка 50%. Наприклад, штраф за перевищення швидкості від 20 до 50 км/год складає 340 грн, а від 50 км/год і більше – 1700 грн. Якщо штраф не сплачується протягом 30 днів, його можуть стягнути примусово.
Також є можливість оскарження штрафу в суді протягом 10 днів з моменту отримання постанови. У разі успішного оскарження судовий збір у розмірі 420 грн повертаються.
Сучасні автомобілі стали більш технологічними, але це не позбавило їх несподіваних проблем. Багато автомобілістів потрапляли…
Так вийшло, що багато хто з нас, навіть водії зі стажем, недостатньо серйозно ставляться до…
В Україні з'явився новий автомобільний бренд — INEOS, про що повідомили на офіційному сайті українського…
З наближенням зими важливо перевірити стан вашого автомобіля, особливо акумуляторну батарею. Що ще відомо Перед…
Hyundai визнав, що клієнтів стали бісити сенсорні екрани. Північноамериканський центр дизайну Hyundai (HDNA) влаштував день…
Volvo завжди був брендом, що є синонімом безпеки та скандинавського дизайну. Компанія довгий час балансувала…
Leave a Comment