Авто

Топ-5 помилок при купівлі вживаного автомобіля та поради щодо вибору

Share

Купівля автомобіля – справа не проста. Навіть автомобілісти зі стажем роблять помилки при купівлі уживаної машини. Розберемося, які пом

1. Швидкий та неуважний огляд

Уважно огляньте старий автомобіль, щоб зрозуміти його стан та необхідні витрати на ремонт. Найкраще у компанії з досвідченим автовласником. Можливо, він побачить приховані проблеми, які ви не побачите: скручений пробіг, іржу тощо.

Перевірте номер VIN у документах та на самому автомобілі. Він містить інформацію про те, де і коли було зроблено машину. Не купуйте машину, якщо цифри не збігаються. За це порушення може загрожувати позбавлення волі на два роки і штраф від 80 тисяч рублів. Якщо власник авто не дозволяє провести тест-драйв, це привід насторожитися.

2. Купівля без перевірки історії

На вторинному будинку багато проблем із автомобілем, але проблеми з історією автомобіля – одна з найголовніших. Щоб вам не попалася машина з поганим минулим, існують різні сервіси для перевірки автомобіля, у тому числі, чи знаходиться дане авто у викраденні або в заставі у банку. Зробити це можна за допомогою онлайн-сервісів. Послуга платна, але позбавить великих втрат, від незнання фактів про дорожньо-транспортні пригоди і врятує вас від покупки зламаного автомобіля, а також позбавить вас застави, кредиту, лізингу. Тобто допоможе уникнути ризику втрати вами автомобіля одразу після його покупки.

Наприклад, ви переглянули оголошення і вибрали відповідний Chevrolet Niva. В оголошенні йдеться про те, що: «Машині 9 років, схоже в хорошому стані. Пробіг складає 90 тисяч кілометрів, що цілком нормально для цього віку. Далі дивимося звіт на авто. Є комплексний пробіг, є обмеження на дії щодо постановки на облік у МВС, а також неоплачені штрафи. В результаті буде відомо, які проблеми мають машина. Буде гірше, якщо після придбання машини новий власник не зможе її зареєструвати самостійно. Це означає, що він не зможе на ній їздити. Штрафи також доведеться платити новому господареві.

3. Купити, не поторгувавшись

Як при покупці з рук, так і в автосалоні часто можна вибити знижку. Розмір знижки залежить насамперед від вашого вміння вести переговори, а також від виявлення в процесі огляду автомобіля будь-якого дефекту, не заявленого спочатку продавцем. Такі дефекти мають майже кожен автомобіль на вторинному ринку.

Як   вигідно здійснити вантажоперевезення по місту?
Якщо ви не вмієте або не хочете торгуватися, вам слід звернутися до знайомого, який може допомогти вам. Можна спробувати пошукати таку людину в інтернеті, але останнім часом стало багато шахраїв або просто несумлінних посередників. Якщо хочете заощадити, то доведеться поторгуватись.

4. Неправильний розрахунок вартості обслуговування

Перед покупкою перевірте фінансові ризики, які ви можете для себе створити у разі покупки автомобіля: скільки грошей витрачатимете на паливо та паркування, які запчастини можуть вийти з ладу найближчим часом і яка їхня вартість. Найкраща інформація для отримання вистави знаходиться на автофорумах, де власники таких же машин діляться своїм досвідом. Тут можна дізнатися про щомісячні витрати на технічне обслуговування машини.

Порівняйте та проаналізуйте проблеми, пов’язані з певною моделлю. Так ви зможете зрозуміти, наскільки цей автомобіль «доступний» для вас, і чи зможете ви покрити витрати на його утримання та ремонт. Не купуйте машину з потужним двигуном, якщо транспортний податок на неї вам занадто великий. Також будьте уважнішими при виборі преміальних старих автомобілів – їм, швидше за все, потрібно буде ремонт, а він недешевий, плюс ще страховка. Тому добре подумайте перед покупкою, наприклад старої німецької машини.

Якщо берете машину в кредит з автосалону, то також не втрачайте уваги. Є ризик, що виплати позики завищено, страховка коштує дорого, як і технічне обслуговування (ціна може бути більше 50 тисяч рублів). Тоді вартість може стати сильним ударом по гаманцю.

5. Неуважне оформлення документів

Будьте уважними, оформляючи папери. Уважно читайте кожен пункт, навіть якщо купуєте авто у дилерів. Чи є продавець і власник машини однією і тією самою людиною? Якщо ні, то продавець має надати довіреність від власника. Довіреності немає – це може бути обман.

Ретельно вивчайте договір перед підписанням. На завершення: СТС, ПТС та паспорти, чорна ручка – все, що необхідно для заповнення договору. Додайте в імена поточного та попередніх власників, паспортні дані, адреси, номери телефонів. Без технічних відомостей щодо ПТС І місця підписання договір вважатиметься недійсним. Запишіть повну вартість автомобіля, щоб переконатися, що ви зможете повернути гроші у повному обсязі у разі розірвання угоди. Договір складається з трьох екземплярів: копія продавцю, копія покупцю та копія у МВС.

Як вирішити, яка машина вам потрібна?

Вибирайте вживане авто , яке відповідає вашим реальним потребам та способу життя. Не обов’язково слідувати моді. Цілком нормально бути шанувальником певної марки, кольору або моделі автомобіля. Погано, якщо ви купуєте машину, наприклад, виключно заради білого чи чорного кольору, та без урахування інших характеристик.

Визначтеся з розміром. Для новачків чудово підійде компактний міський автомобіль. Серед переваг – комфортне пересування у тяжкому повсякденному трафіку. Але якщо у вас велика сім’я, у такій машині вона не поміститься. Та й для виїзду за місто вона не годиться – кліренс від землі невисокий, місця мало. У цьому випадку слід віддати перевагу більш містким автомобілям.

Враховуйте погодні умови міста та стан доріг. Так що, якщо у вас погані дороги, вибирайте машину з великим кліренсом і м’якою підвіскою. Так буде комфортніше їздити вибоїстою місцевістю. У наші зими краще брати машини з функцією автозапуску, щоб сідати з дому в теплу машину. Не доведеться ночами вставати і виходити на вулицю, щоб прогріти автомобіль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Tesla Model Y з трьома рядами сидінь вийде раніше очікуваного

Tesla готується до виходу оновленої версії електромобіля Model Y, який використовує внутрішнє позначення Juniper. Що…

19.12.2024

Електромобіль Toyota bZ4X подешевшав після оновлення

Електричний кросовер Toyota bZ4X 2025 року став доступнішим і отримав нову стильну версію. Тепер у…

19.12.2024

Що робити, якщо незамерзайка замерзла: 7 ефективних методів

Якщо немає можливості заїхати в теплий бокс і дати рідині розмерзнутися, є кілька способів, як…

19.12.2024

Toyota випустить компактний пікап, який складе конкуренцію Maverick

Toyota, як повідомляється, поділилася зі своїми дилерами своєю майбутньою стратегією на бразильському ринку, яка включає…

19.12.2024

Euro NCAP назвала найнебезпечніші фургони після краш-тестів

Euro NCAP назвала найбезпечніші комерційні фургони 2024 року. Максимальну оцінку у цій категорії отримали моделі…

19.12.2024

Чому не варто прогрівати двигун автомобіля без поїздки

Зимовий прогрів двигуна на холостому ходу, особливо без подальшого руху, може завдати серйозної шкоди автомобілю…

19.12.2024