Авто

Чому не можна піднімати «двірники» на автомобілі під час снігопаду

Share

Багато автовласників навіть за відсутності серйозних снігопадів звикли піднімати повідці «двірників», надовго залишаючи машину на стоянці – щоб не примерзали. Наскільки виправданий такий метод і чи є від нього хоча б якась користь?

Мало кому з автовласників подобається часто купувати нові щітки склоочисника. Зате багато хто з них чули про те, що «двірники» швидше зношуються, якщо намагатися з їх допомогою зчищати з лобового скла сніг і лід.

Та й сам по собі факт регулярного примерзання «двірників» до скла не додає у людей впевненості в їх довговічності.

Порятунком від всіх перерахованих вище бід вважається найпростіша маніпуляція: залишаєш машину надовго і метеорологи обіцяють снігопад – підніми повідці склоочисника, щоб «двірники» бовталися над склом! Популярність цього методу більш ніж висока: переконатися в цьому можна, перерахувавши кількість авто із спрямованими вгору «двірниками» на парковці чи у дворах будинків.

Насправді ж піднімати «двірники» заради благої мети порятунку резинок настільки ж виправдано, як ідея ходити під дощем по калюжах босоніж з тим, щоб черевики не промокли.

По-справжньому дбайливий автовласник повинен знати, що «двірники» до скла притискаються спеціальними пружинками. Вони заховані в основі кожного повідця.

Коли ми задираємо їх вгору і залишаємо надовго в такому положенні, ці пружини розтягуються практично до максимально можливих значень. Відомо, що чим довше в подібному положенні вони перебувають, то більше і швидше зменшується їх пружність.

Все б нічого, але от лихо: ефективність роботи «двірників» залежить не лише від них самих. Насправді, набагато більш серйозний вплив на якість очистки «лобовухи» має саме величина зусилля, з яким гумка очищувача притискається до скла.

З ослаблою пружиною повідця навіть найдорожчі гумки будуть розмазувати бруд, залишаючи неочищені зони або взагалі не справляючись зі своїм завданням. Таким чином, манера піднімати «двірники», звичайно, рятує від їх примерзання до скла, але одночасно створює куди більш серйозну проблему – виводить з ладу сам механізм.

Таким чином, краще не займатися дурницями, піднімаючи повідці, а просто зробити їх роботу безперешкодною – прибрати сніг та лід.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Volkswagen готує три унікальні автомобілі (ФОТО)

Німецький автогігант Volkswagen анонсував презентацію трьох абсолютно різних концепт-карів на Шанхайському автосалоні. Кожна модель відображатиме…

01.04.2025

Топовий кросовер BMW XM ніхто не купує навіть із великими знижками

Дилери марки BMW пропонують покупцям новий кросовер XM із вигодою до 22,5 тис. доларів, проте…

01.04.2025

Експерти розкрили помилки з ручником, що можуть коштувати дорого

Кожен сучасний автомобіль має гальмо стоянки, яке зазвичай реалізоване у вигляді механічного важеля, що активується…

01.04.2025

Пройшла презентація нового пікапа Cadillac Escalade IQT за $150 000

Cadillac представив електричний пікап Escalade IQT або майже представив. Новий люксовий концепт нібито заснований на…

01.04.2025

Топ-5 проблемних вживаних автомобілів, яких не варто купувати

Що відрізняє хорошого продавця автомобілів від поганого? Це знання та вміння швидко виявити проблемні варіанти.…

01.04.2025

Презентовано новий Range Rover “Kensington” – перші фото авто

Каліфорнійське ательє Vorsteiner представило ефектну версію Range Rover під назвою Kensington. Заснований на п'ятому поколінні…

01.04.2025