Categories: Авто

Навіщо скуповують відпрацьовані акумулятори

Share

Бувалі автомобілісти знають – відпрацьовані акумулятори не варто викидати, а здавати куди потрібно, виручивши за це гроші. По-перше, «копійка зайвою не буває». А, по-друге, всім відомо, що сірчана кислота і свинець, що містяться в АКБ, дуже токсичні. Вони небезпечні, як для людини, так і для навколишнього середовища. Тому краще батарею продати.

Але, чи замислювалися ви, чому ці самі скупники готові за ваш старий свинцево-кислотний акумулятор платити гроші? Ймовірно, приймаючи відпрацьовану АКБ у вас, вони на цьому теж щось заробляють?

Зрозуміло, заробляють! Ось тільки на чому?

Відповідь на це питання дуже проста. Купивши за копійки АКБ у вас, потім вони його перепродадуть оптовому скупникові. У випадку України, це, швидше за все, виявиться заготівельна база, завод з переробки або виробник нових акумуляторів, які потребують такої цінної сировини, як свинець.

Якщо дуже спрощено, то всередині свинцево-кислотний акумулятор складається з електродів і пористих пластин. Електроди – це плоскі решітки зі свинцю, а пластини – перегородки, виконані з матеріалу, що не взаємодіє з кислотою. Осередки ґрат електродів наповнені порошком діоксиду свинцю (анодні пластини) і свинцю (катодні пластини). Електроди разом з сепараторами занурені в електроліт – водний розчин сірчаної кислоти.

Тобто, основним матеріалом в конструкції АКБ є свинець (з усіма оксидами і діоксидами). Наприклад, на виробництво стандартного 55-амперного акумулятора потрібно близько 15-17 кг свинцю.

Але ось в чому справа – в Україні відсутні умови для промислового видобутку свинцю. А у вигляді готової сировини (в злитках) він – досить недешевий матеріал.

Станом на 7 грудня 2018 року за 1 тонну свинцю на світових біржах просять від $ 1940 (лом свинцю) до $ 60 000 (свинець сорти С0000), в залежності від його чистоти.

Ось нашим виробникам акумуляторів і доводиться або купувати свинець за кордоном за великі гроші, або здешевлювати виробництво, використовуючи перероблений свинець. Який «добувають» зі старих АКБ.

Джерело: Автовод

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Українці все менше цікавляться новими бензиновими авто

Бензинові машини все ще тримаються на вершині серед нових авто, але їхня популярність повільно спадає.…

18.12.2024

BMW представить революційний інтерфейс для Neue Klasse на CES у Лас-Вегасі

BMW готує грандіозний дебют на CES 2025 , представивши новий Panoramic iDrive - систему управління,…

18.12.2024

Honda відкриває завод водневих технологій у Японії

Honda оголосила про будівництво першого заводу водневих паливних елементів. Підприємство, розташоване в японському місті Мока,…

18.12.2024

В Україні зростуть ціни на автострахування з 1 січня 2025 року

З 1 січня 2025 року в Україні починають діяти нові правила обов'язкового автострахування, які суттєво…

18.12.2024

Названо всі новинки Kia на 2025 рік: від Sportage до сімейних моделей

2025 стане ключовим для KIA, яка готує цілу лінійку новинок. Серед них – оновлений Sportage,…

18.12.2024

Новий автомобіль Huawei з бензиновим двигуном стане конкурентом BMW X6

Новий кросовер, створений спільними зусиллями китайських компаній Huawei та Chery, близький до офіційного дебюту. Прем'єра…

18.12.2024