Авто

Як зберегти акумулятор влітку: поради для кожного водія

Share

У літню спеку багато водіїв навіть не підозрюють, що звичні дії поволі вкорочують життя автомобільного акумулятора. Несправність батареї часто виникає раптово, без видимих причин, однак причина зазвичай криється у щоденних дрібницях, які з часом мають серйозні наслідки.

Однією з найпоширеніших проблем є короткі поїздки містом у спеку з увімкненим кондиціонером, фарами, аудіосистемою чи вентилятором. У таких випадках генератор просто не встигає поповнити енергію, витрачену на запуск двигуна та живлення електросистем. Як наслідок – акумулятор постійно недозаряджається, що призводить до глибокого розряду і погіршення стану пластин. Кожен такий виїзд наближає момент повної відмови батареї.

Ще однією причиною розрядження стає залишення автомобіля з увімкненими, на перший погляд, непомітними споживачами енергії. Камери заднього виду у режимі очікування, сигналізація з чутливими датчиками, підсвітка нештатної магнітоли або незачинений багажник зі світлом – усе це поволі, але невпинно тягне енергію навіть під час стоянки. В умовах літньої температури хімічні процеси в батареї пришвидшуються, що підсилює ефект саморазряду. Навіть кілька днів простою можуть стати фатальними для заряду.

Нерідко водії ігнорують ще один важливий фактор – стан клем і чистоту корпусу акумулятора. Забруднення, яке утворюється з пилу, залишків реагентів і парів електроліту, створює провідний наліт. Це спричиняє мікророзряди прямо на поверхні батареї. Навіть коли автомобіль не використовується, акумулятор повільно втрачає заряд. Окислення клем погіршує контакт, збільшує опір і ускладнює як зарядку від генератора, так і запуск двигуна.

Щоб уникнути проблем, варто регулярно приділяти увагу кільком речам. Бажано уникати поїздок, що тривають менше 20-30 хвилин, особливо з активними споживачами енергії. Раз на тиждень корисно здійснювати тривалі поїздки не менше години, щоб акумулятор повністю зарядився. Перед тривалим простоєм слід вимикати всі додаткові пристрої. Не зайвим буде й щомісячне очищення клем і корпусу батареї содовим розчином, а також їх обробка захисною змазкою. Якщо акумулятор обслуговується, необхідно перевіряти рівень і щільність електроліту.

Прості звички догляду допоможуть зберегти акумулятор у робочому стані та уникнути неприємностей у найбільш невдалий момент.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: Поради

Останні записи

Електричний кросовер Skoda Epiq vRS стане найшвидшим кросовером бренду

Відповідно до оновленої стратегії Skoda, найближчими роками на дорогах з’явиться все більше швидкісних електрокросоверів бренду.…

28.06.2025

Гібриди в Україні: плюси, мінуси та чи варто їх купувати

На українському автомобільному ринку гібриди вже займають вагому частку. Сьогодні кожен п'ятий новозареєстрований автомобіль оснащений…

28.06.2025

Nissan розширює модельний ряд Rogue 2026 гібридними версіями

Японський Nissan анонсував швидкий дебют на американському ринку двох різних гібридних варіантів флагманського кросовера Nissan…

28.06.2025

Нові штрафи і терміни позбавлення прав за п’яне водіння: що потрібно знати

В Україні патрульні щороку фіксують кілька десятків тисяч випадків керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння.…

28.06.2025

Автомеханік розповів, як визначити проблеми з мотором за кольором вихлопу

Придбати якісний автомобіль на вторинному ринку за розумною ціною - завдання непросте. Найкращі варіанти швидко…

28.06.2025

Як уникнути штрафу, якщо алкотестер дав хибний результат

Алкоголь і керування автомобілем - абсолютно несумісні речі. Та, попри це, чимало українських водіїв досі…

28.06.2025