Класична ситуація, коли автомобіль застрягає на м’якому ґрунті або пухкому снігу, і починає буксувати на місці. Що робити в такому випадку? Інструктор із позашляхового водіння радить: не поспішайте буксувати, адже це тільки погіршить ситуацію. Буксуючи на повну потужність, ви, швидше за все, поглибите застрягання, і машину буде складно витягнути. Натомість зупиніться вчасно, і тоді можна спробувати вийти, розгойдувавшись.
Є думка, що цей метод підходить лише для автомобілів з механічною коробкою передач, але це не так. Розгойдування працює на будь-якому типі трансмісії, будь то механіка, автомат, робот чи варіатор.
Перш за все, потрібно зрозуміти, що саме заважає руху. Якщо автомобіль загорнув сніг перед собою, можна спробувати від’їхати назад і звільнити колію, розкидавши сніг ногами. Потім плавно поїхати вперед і продовжити рух. Але частіше буває, що машина вже застрягла, хоча не висіла на днищі. І тут розгойдування стане в пригоді.
Розгойдування на механіці дуже просте. Потрібно плавно відпускати зчеплення і поступово натискати газ, щоб накотити автомобіль на перешкоду, але без буксування. Як тільки колеса впираються в перешкоду, вичавлюйте зчеплення, вмикайте задню передачу і плавно від’їжджайте назад. Потім знову вмикайте першу передачу і поїдьте вперед. Іноді простору для маневру може бути мало, але все одно потрібно злегка вичавлювати і відпускати зчеплення, щоб автомобіль почав рухатись назад і вперед, як маятник. Коли відчуєте, що машина вже ось-ось вибереться, не змушуйте колеса сильно буксувати, додайте газу — і ви на волі.
Розгойдування на автоматі трохи складніше, оскільки тут немає зчеплення. Однак багато автоматичних коробок передач дозволяють перемикатися між рухом вперед і назад без натискання на педаль гальма. Але змінювати напрямок варто тільки після повної зупинки. Тому, щоб почати, дуже плавно натискайте газ, намагаючись просунутися хоч на сантиметр у будь-якому напрямку, при цьому важливо вчасно відпустити газ, щоб зупинити обертання коліс до пробуксовки. Потім повторіть маневр в тому ж напрямку або в зворотному, і з часом колія під колесами ущільниться. Коли площа маневру буде достатня, достатньо буде додати трохи газу — і ви виїдете, як на механіці.
Основні правила для виїзду з “засідки”:
– Як тільки зрозумієте, що застрягли — зупиніться, не варто продовжувати газувати і закопувати машину ще глибше. – Розкидайте сніг перед колесами та під бампером — часто цього вистачає для того, щоб вийти. – Розгойдування — це плавний маятниковий рух вперед-назад, намагаючись уникати пробуксовки. – Ущільнюючи колію, ви зможете поступово вибратися з “пастки”, навіть якщо у вас автомат, механіка чи інша трансмісія.
Цей метод дійсно працює на будь-якому типі коробки передач, тому не бійтеся застосовувати його і в складних ситуаціях на пухкому ґрунті чи снігу.
Під час зимових холодів шахраї не менш активні, ніж улітку. Нещодавно стала відома нова схема,…
З 18 лютого 2025 року у 53 сервісних центрах МВС України запрацювала нова система електронної…
З січня 2025 року вартість палива на українських АЗС зазнала зростання через підвищення акцизів та…
Кілька тижнів тому Dacia Duster проходив тести, але тоді кросовер був позначений логотипом Renault. Проте…
Південнокорейські ЗМІ повідомили, що Hyundai тимчасово призупинить виробництво Ioniq 5 і Kona Electric з 24…
Alpine оголосила дату дебюту свого футуристичного електричного кросовера A390. Цей спортивний фастбек з низьким профілем…
Leave a Comment