Ця історія почалася з того, що водій перевищив дозволену швидкість, а поліція зафіксувала цей факт за допомогою радара TruCAM. На водія винесли постанову за ч.4 ст.122 КУпАП, яка передбачає штраф у 1700 гривень, повідомляє Дорожній адвокат.
Водій спробував оскаржити протокол апелюючи тим, що поліцейські не пояснили йому його прав та обов’язків, а також у них не було фото та відео доказів перебування водія за кермом. У суді розпочали з того, що перевірили дотримання інспектором процедури розгляду справи.
Згідно з процедурою розгляду справи про адміністративне правопорушення, співробітник поліції має не лише проговорити, а й роз’яснити водієві його права та обов’язки. Під час розгляду протоколу про адміністративне порушення суд побачив фразу: “Права за статтею 268 КУпАП та термін оскарження за статтею 289 КУпАП водію роз’яснено”, але виявилося, що водій не поставив підпис під цією фразою.
За підсумком, суд вирішив визнати ухвалу поліції незаконною і скасував її дію (рішення від 24.05.2023 №643/20086/21).
Таким чином, навіть за очевидного порушення правил дорожнього руху співробітник поліції повинен чітко і грамотно провести розгляд адміністративної справи, дотримуючись процедури. В іншому випадку суд може анулювати протокол за реальне порушення правил дорожнього руху, просто на основі порушення поліцейськими процедури розгляду справи.