Купівля вживаного автомобіля. На що варто звернути увагу

Час читання: 2 хв.
0

Мабуть, кожен автомобіліст за свій багаторічний стаж водіння стикався з покупкою автомобіля. Однак сьогодні ризик придбати ненадійну машину, наведену в порядок лише поверхово з метою якнайшвидшого рятування її власником, досить високий. Щоб уникнути такої невдалої покупки, при огляді старого авто варто звертати увагу на багато деталей.

Огляд кузова автомобіля

Перше, що потрібно зробити покупцеві авто – перевірити елементи кузова на наявність дефектів і вогнищ корозії, а також оцінити стан лакофарбового покриття. Якщо купуєте транспортний засіб, вік якого перевищує десять років, будьте уважні при огляді. В даному випадку дуже висока ймовірність того, що на кузовних деталях є уражені корозією місця, які просто добре замасковані. Тому ретельно огляньте колісні арки, пороги, нижні частини дверей та місця їхнього кріплення до кузова. Не забудьте окинути поглядом кришку багажника.

Порівняйте колір кузовних елементів. Досить часто вони перефарбовуються для того, щоб приховати наслідки аварії, що сталася. Найкраще буде, якщо у вас під рукою виявиться спеціальний прилад, що визначає товщину лакофарбового покриття. За його показаннями досить легко зрозуміти, чи перефарбовувалися певні деталі кузова чи ні.

Огляд підкапотного простору та двигуна

Реклама

Наступний етап оцінки стану автомобіля – огляд двигуна та всього підкапотного простору в цілому. Зверніть увагу на наявність масляних патьоків, які можна виявити по периметру двигуна. Їхня відсутність – найкращий показник.

Дуже важливим моментом є перевірка відповідності номера двигуна, який повинен добре читатися, незважаючи на вік машини, тими даними, які вказані в паспорті транспортного засобу. Номер двигуна, а також Vin-код авто розташовуються, як правило, у важкодоступних місцях, тому відразу спитайте власника машини про те, де вони знаходяться.

Візьміть на замітку: якщо в підкапотному просторі панує повний порядок і чистота, то можна бути впевненим, що за машиною добре стежили або хоча б заздалегідь підготувалися до її продажу, що також дуже похвально.

Огляд салонного простору

Перше, що впадає у вічі – приладова панель. Оцініть її зовнішній вигляд, а також внутрішнє оздоблення салону в цілому, адже ставлення автовласника до своєї машини проявляється саме у доглянутості внутрішнього простору. Перевірте, чи всі органи керування автомобілем перебувають у працездатному стані.

Не забудьте оглянути всі сидіння салону на предмет пропалів і потертостей і заглянути під гумові килимки для ніг – покриття для підлоги в салоні повинно бути гладким і рівним, без опуклостей і дірок.

Огляд елементів підвіски та вихлопної системи

Щоб оцінити стан ходової частини машини, потрібно загнати її на естакаду, якої поблизу може не виявитися. До того ж, професійно визначити справність всіх елементів підвіски навряд чи вдасться, тому варто відвідати найближчий автосервіс, у якому досвідчені майстри проведуть детальну діагностику ходової частини авто, оглянуть днище на наявність мастильних підтікань від коробки та цілісність вихлопної системи.

І головне, що потрібно зробити перед тим, як купити автомобіль, що оглядається, – попросіть його власника дати поводити машину самостійно, відчути її динаміку, оцінити злагоджену роботу зчеплення і механічної КПП (або плавне перемикання швидкостей на АКПП). Тільки після цього повністю переконавшись, що все влаштовує, можна сміливо купувати автомобіль, що сподобався.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!