ТОП-5 лайфхаків для водія, як продовжити термін служби авто

Час читання: 2 хв.
0
epa08324056 An auto mechanic wearing a face mask performs maintenance work on a vehicle at a car repair workshop in Rome, Italy, 26 March 2020. Italy has so far recorded over 74,000 confirmed cases of the pandemic COVID-19 disease caused by the SARS-CoV-2 coronavirus, which have resulted in over 7,500 deaths, a significantly higher death toll than in any other country in the world. EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI
Крім виконання вимог правил дорожнього руху, водіям також варто уважно стежити за станом свого автомобіля.

Ні для кого не секрет, що той самий автомобіль може служити у різних господарів різну кількість часу. У когось авто без проблем проїжджає і 500 000 кілометрів, а у когось машина ледве доходить до позначки 200 000 кілометрів. Звичайно, є господарі, які буквально здувають порошинки зі своїх авто, а є ті, які їздять на авто поки що на ньому щось не зламається.

Якщо ви не хочете їздити на СТО як на роботу і роками кататися на авто змінюючи тільки “розхідники”, то варто прислухатися до 5 порад для водіїв, які допоможуть без проблем проїхати на авто не одну сотню тисяч кілометрів:

  • Технічні рідини

Кожен вузол і агрегат автомобіля і навіть рідини всередині авто мають свій термін служби. Насамперед водієві варто звертати увагу на так звані розхідники. Визначити час, коли є необхідність заміни технічних рідин можна як за непрямими ознаками (колір, в’язкість, густина тощо), так і змінювати їх за регламентом виробника.

  • Розхідники

Реклама

Якщо масло в двигуні, наприклад, потрібно міняти щороку або кожні 10 000 кілометрів пробігу, то гальмівні колодки, фільтри та диски можуть ходити по кілька десятків кілометрів, що при невеликих пробігах відповідає терміну в 3-5 років.

  • Стиль водіння

Різкі старти та гальмування – це збільшене навантаження майже на всі вузли та агрегати автомобіля. З цієї причини водіям радять їздити максимально плавно, щоб уникнути надмірного зношування деталей. Водночас якщо вам подобається більш інтенсивний стиль водіння, варто просто враховувати, що обслуговувати авто доведеться набагато частіше.

  • Прогрів двигуна

Суперечки навколо цього питання не вщухають уже багато років. Більшість автовиробників все ж рекомендує прогрівати двигун перед стартом поїздки, але тут важливо робити це грамотно. Відразу після старту двигуна потрібно почекати, поки стрілка тахометра опуститься нижче 1000 оборотів, після цього можна починати рух і поки двигун не набере робочої температури — не варто розкручувати його більше ніж на 3 тисячі оборотів.

  • Повний бак

Ця звичка не тільки корисна в умовах воєнних дій в Україні, а й може допомогти зберегти здоров’я автомобіля. По-перше, повний бак палива допоможе уникнути створення конденсату на стінках бака та його потрапляння у паливо. По-друге, повний бак паливо служить як природне охолодження для електронасосу, який встановлений у баку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!