В серйозний мороз багато машин або залишаються на місці до настання більш теплої погоди, або їх заводять за допомогою «прикурювання» від акумулятора іншої машини. Однак подібні прояви водійського братства можуть вийти боком для тих водіїв, хто творить добро.
Хоча б раз у житті «прикурити» машину сусіда морозним ранком доводилося, швидше за все, більшості автовласників. Однак мало хто з них підозрює, що це могло обернутися подальшими проблемами в електроніці їх авто. Відомі також випадки, коли чуйний водій в процесі допомоги при запуску замерзлої машини колеги ніс і матеріальні втрати. Чим же загрожує автовласникові добра справа – допомоги на дорозі – взимку? По-перше – проблемами з власною машиною після процедури «прикурювання».
Старий радянський «жигуль» прикурювали так. Під’їжджав інший «жигуль», підключали його акумулятор до батареї запущеної машини, водій натискав на педаль газу, підтримуючи обороти мотора в районі 2000-3000 тисяч в хвилину, а тим часом намагалися заводити машину з «мертвим» акумулятором. І ніяких проблем ні для кого потім така процедура не приносила, бо мотори машини були карбюраторними, а з електроніки в авто була, в кращому випадку, лише касетна магнітола.
Зараз же в машинах буквально всі функції «зав’язані» на електронні блоки. А багато автомобілістів «прикурюють» свої напхані електронікою авто мало не так саме як це робили 30 років тому. При цьому електроніка машини-донора відчуває потужні скачки напруги – коли електромережу авто- «приймача» енергії в момент запуску починає буквально «жерти» її.
Найнеприємніше тут те, що ці ударні навантаження найчастіше, позначаються не відразу, а після декількох «прикурюваннь». І добряк-власник потім не розуміє: чому це блок керування двигуном його машини почав видавати купу «помилок» або вийшов з ладу те чи іншу реле або цілий електронний блок?! А все від того, що потрібно було перед запуском двигуна «замерзлої» машини заглушити мотор своєї. Щире людське бажання допомогти побратимові-автомобілісту, який намагається взимку завести мотор свого авто, може обернутися і відверто кримінальною ситуацією.
Найчастіше, відразу зауважимо, подібне трапляється на узбіччі жвавої траси або вулиці. Ви бачите бідолаху-водія з проводами в руках, який «голосує» біля машини з піднятим капотом. Все зрозуміло – людина не може завестися і просить допомоги у проїжджаючих. Ви зупиняєтеся і пропонуєте свою допомогу, не підозрюючи, що вас тільки що заманили в кримінальну пастку. Поки ви з «бідолахою» намагаєтеся завести його авто, його спільник непомітно проникає в незамкнений салон вашого авто і викрадає вашу сумку з гаманцем і документами, гаджет або інші цінності. Після цього «врятований» автомобіліст дякує за допомогу і розчиняється вдалині, а ви залишаєтеся усвідомлювати факт того, що вас нахабно обікрали.