Названо 10 найкращих кросоверів та позашляховиків у 2021 році

Час читання: 6 хв.
0

Створення остаточного списку «найкращих» позашляховиків» – це щось на зразок дурного роботи. Навіть якщо ви визначите основні параметри для порівняння – кути звісів, хід коліс, глибина занурення, вартість тощо – все одно багато чого залежить від умов експлуатації.

Деякі з цих транспортних засобів призначені для повзання обсипаними каменюками схилами, інші розроблені для бомбардування снігових поверхонь з героїчною швидкістю, тоді як більш потужні авто просто безпомічно буксуватимуть на слизькому. Також є блискучі моделі для виживання в пустелі. Кожну з цих машин можна назвати позашляховиком, і кожен з них має своє особливе поєднання сильних сторін.

У будь-якому випадку, британські журналісти з Autocar зібрали ТОП-10 «4×4»  у 2021 році, посортуваши їх у власному порядку уподобання. Повідомляє AMPERCAR.com.

Land Rover Defender

Реклама

Land Rover наробив епатажу свого часу, коли замість своєї класичної архаїчної моделі – рамного Дефендера – представив гламурний «хай-тековий» новий Деф з несучим кузовом і турбомоторами.

Однак реінкарнований Defender може робити майже все те саме та багато іншого. З кутами звісів близько 40 градусів та дорожнім просвітом до 291 мм завдяки пневматичній підвісці, цей позашляховик має чималий потенціал проїхати усюди. Новий Дефендер нашпигований електронікою під зав’язку – водію потрібно тільки вибрати правильний режим їзди, підтримувати задану швидкість  та дотримуватися вірної траєкторії руху – багато чого іншого робить запрограмована електроніка.

Land Rover пропонує на Деф чотири- і шестициліндрові рядні двигуни, топ-версія з V8  дебютує скоро. Autocar радить дизель D250, який є тяговитим і економічним водночас.

Можливості Дефендера на бездоріжжі не підлягають сумніву, але також він добре їздить по асфальту, тобто це чи не найуніверсальніший вибір сьогодні.

Jeep Wrangler

Jeep також не часто змінює покоління Wrangler, але останнє є більш придатним для руху дорогами міста, ніж будь-коли раніше, але при тому залишилося мега-здібним офф-роудером. Jeep ретельно зберіг улюблений для всіх дизайн – класичні круглі фари, ребриста решітка, сувора геометрія кузова впізнаються ще з оригінальних джипів Willys MB, вперше впроваджених у Другу світову війну. Інтер’єр тепер просторіший та дуже гарно оздоблений, що йде рука об руку з новими двигунами і покращеними манерами на дорозі.

Звичайно, Wrangler найбільше вражає в тридверному виконанні та в комплектації Rubicon з його міцною рамою, блокуваннями диференціалів, зубастими шинами, неймовірними ходами підвіски та кутами звісів. Також Джип передбачає зняття даху і дверей з автомобіля і відкидання лобового скла вперед для максимального огляду.

Toyota Land Cruiser Prado

Ще одна ікона – модель, яка історично стала улюбленцем австралійської глибинки, де поломка може стати вирішальною. Це олдскульний позашляховик із рамною конструкцією та великою кількістю простору всередині. Що стосується буксирування, їзди на пониженій передачі, пробирання хащами чи в’язким грунтом, то Land Cruiser Prado має дуже високі показники, а базова версія Utility, на простих сталевих колесах, є також досить доступною.

І хоча ви можете вибрати 2,8-літровий турбодизельний джип від Toyota із пневматичною підвіскою та шкіряними сидіннями, не сподівайтесь, що він буде їздити та керуватися як SUV з несучим кузовом від Volvo або Mercedes-Benz. Це дещо інший звір: менш витончений на автостраді, але своїй лізі – непереможний! Безвідмовний та шалено практичний.

Mercedes-Benz G-Class

Найкращі позашляховики світу, як правило, тримаються. І Wrangler, і Land Cruiser були і є з нами протягом десятиліть, і це те саме можна сказати про G-Class.

Цей Mercedes – єдиний без офіційної дати „закінчення виробництва” – нещодавно перший раз за 40 років змінив покоління. Знизу ви все ще знайдете рамне шасі, хоча передня підвіска тепер повністю незалежна, і весь кузов, хоч на перший погляд і здається таким же, був розроблений з нуля. Результат – автомобіль із блокуванням усіх трьох диференціалів, величезним кліренсом і такими ж здібностями на офф-роуді, як і колись. Проте поведінка на дорозі і посадка в салоні змінилися докорінним чином. Зокрема, перехід до рейково-шестерневого рульового управління зробив найбільший внесок у їздовий комфорт.

Звичайно, для розумної покупки всі рекомендують версію з рядним шестициліндровим дизелем  G350d, але культовий G63 AMG з бензиновим V8 та подвійним турбонаддувом становить більшу частину продажів.

Ford Ranger Raptor

Ranger Raptor – це пікап, розробники якого черпали натхнення в гонках баггі. Коштує він більше, ніж  стандартний Ranger , але справжня магія ховається під кузовом, де широко реконструйовані осі, вдосконалені пружини та амортизатори Fox поставили замість  листових ресор спереду. Характеристики налаштовано на найкращу роботу без додаткового навантаження та саме на швидкості, а дорожній просвіт збільшений на 30%. Ford Ranger Raptor це спорткар бездоріжжя.

Слабкі сторони? Ви отримуєте не більше ніж 2,0-літровий чотирициліндровий турбодизель під капотом, і це за майже 50 000 фунтів стерлінгів. Дорого. Тим більше, що конструктивні зміни в підвісці суттєво знизили вантажопідйомність. Хай та як, але підкорення пересіченої місцевості з надзвичайною швидкістю залишається саме за Ranger Raptor.

Land Rover Discovery

Ви можете здивуватися, чому п’яте покоління Land Rover Discovery не стоїть вище в цьому списку, навіть враховуючи калібр автомобілів вище. Це хороший позашляховик з гарними манерами на асфальті, з яким ніхто з інших не може цілком конкурувати. Куди б не потрапив Discovery, він робить все, що треба,  зі спокійною впевненістю.

Однак він не настільки міцним, практичним і боєздатним, як деякі машини у цьому списку, коли умови стають дійсно суворими. Фейсліфтинг 2021 року приніс з собою нові шестициліндрові двигуни як бензинові, так і дизельні, а також модернізовану підвіску та деякі переглянуті штрихи в салоні.

Bowler Bulldog

Якщо ви хочете, щоб всі знали, наскільки серйозно ви ставитесь до грязевого місива по вихідних, то який кращий спосіб це показати, ніж купити глибоко модернізований старий Ленд Ровер? Це саме те, що ви отримуєте з «Боулер-бульдогом». Позашляховик, побудований на сучасному заводі в Дербіширі, Англія, спроектований настільки добре, що це переконало самого Land Rover’а придбати всю цю фірму не так давно.

Доступні як бензинові, так і дизельні двигуни з наддувом, з величезним паливним баком, що забезпечує дальність ходу, достатню для перетину пустелі. AutoCar рекомендує зупинити свій вибір на бензині – а це 5-літровий V8 потужністю 567 к.с., де тільки варто захотіти – і запас ходу і разом з економією пального упадуть… що ж, дуже навіть. До речі, у кузові пікапа є достатньо місця для консервних банок, зауважте.

Динаміка Бульдога варіюється від приблизно гарячого хетчбека до спорткара, залежно від вибору двигуна, в той час як його їзда та керованість на дорозі надзвичайно точні та зрозумілі, а можливості на бездоріжжі – невблаганні.

Suzuki Jimny

Suzuki продає Jimny як єдиний у світі легкий справжній позашляховик. І це чиста правда. Автомобіль важить трохи більше 1100 кг, але використовує шасі з рамою та нерозрізними мостами, як і трансмісію з пониженими режимами і, звісно, повним приводом. На жаль, немає блокування диференціалів.  Але з ціною, яка стартує нижче за  16 000 фунтів стерлінгів, це більш ніж простимо.

Джимні справді геніальний на бездоріжжі, це в AutoCar продемонстрували ще під час порівняльного тесту проти іншого японця – Toyota Land Cruiser Prado. Дійсно, з крихітними звісами спереду і ззаду та коротенькою колісною базою (і вузькою колією) це унікальний всюдихідник.

Ви також, гарантують у AutoCar, забов’язані  закохатися у зовнішній вигляд Джимні, щоби не помічати, що атмосферний 1,5-літровий бензиновий двигун не особливо економічний, багажник крихітний, а манери на дорозі – суворо позашляхові. В ЄС Сузукі Джимні віднедавна буде продаватись лише у 2-місній версії з великим багажником позаду.

Isuzu D-Max AT35

«AT» означає Arctic Trucks – це так ісландці називають перероблені для їзди по снігу позашляховики, мікроавтобуси та пікапи. В цій країні модифікують вашого позашляховика так, щоб він рухався майже куди завгодно на землі, включаючи Північний полюс. Isuzu D-Max і без того є одніим з найміцніших та найнадійніших у світі  пікапів, а вже такий тюнінг як спеціальні позашляхові шини Arctic Trucks, збільшення кліренсу на 125 мм та модернізована підвіска (із збільшенням ходу) розкриває  весь потенціал японської машини.

Однак майте на увазі, що це дуже специфічна техніка. Так, він ніколи не зламається, але придбати таку річ буде, звичайно, недешево, а сфера її застосування – доволі вузька. Зауважте, що Artic Trucks також звертає свою увагу на інші японські пікапи, а саме Nissan Navara та Toyota Hilux, які вкрай гостинніші у звичайній їзді.

Ariel Nomad

Амортизатори, розроблені за специфікацією WRC, середнє розташування двигуна (потужністю 350 к.с.) і лише тонна маси. Це і буде Nomad – друга модель від Ariel, після спортивного Atom’а.

Тут ви отримуєте м’які шини, посилену в порівнянні з Atom підвіску з подвійними важелями та неймовірні амортизатори від Öhlins (на жаль, лише як опція – але це вартує кожної копійки). Останні оснащені подвійними пружинами, що забезпечують гнучкість та контроль автомобіля під різним кутом руху. Тим часом рульове керування здійснюється без підсилювача, при цьому зусилля гальма може регулюватися, завдяки чому Nomad буде мчати пересіченою місцевістю із надзвуковою швидкістю і залишатись машиною для водія у своїй основі.

Він, звичайно, дико непрактичний, має лише задній привід, немає даху на д головою і не може робити багато з того, що під силу вищезгаданим позашляховикам. Однак це видатний апарат. Ви також можете придбати його з лебідкою, тому …

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!