Перегляд закону про розмитнення в Україні: чого чекати “євробляхерам”

Час читання: 2 хв.
0

Питання з «евробляхами» і спрощенням умов їх розмитнення все ще залишається не вирішеним. Незважаючи на численні протести біля будівлі уряду, чиновники не поспішають вносити до порядку денного Верховної Ради відповідний законопроект.

Зараз власники авто з іноземною реєстрацією прагнуть домогтися розгляду та прийняття законопроекту №3704, що значно спростить процедуру розмитнення. Нещодавно уряд вже обіцяло прискорити розгляд і відправити проект на голосування. Але схоже, що це було зроблено лише для тимчасового заспокоєння мітингувальників.

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики висловив думку, що даний документ не відповідає державним інтересам і відмовився прийняти цей законопроект. Однак представники владної структури мають намір розробити інший закон, який буде влаштовувати обидві сторони. На засіданні робочої групи з цього питання 12 листопада було внесено багато пропозицій за новим законом. І жодне з них не було лояльним до вимог активістів.

Реклама

Одним з таких пропозицій є збереження вікового акцизу. Внаслідок цього стане невигідним ввезення старих авто, адже за них доведеться платити мито в більшому розмірі, ніж за нові моделі. Тобто сума, від якої буде відраховуватися ціна розмитнення буде дорівнює вартості авто помноженої на віковий коефіцієнт. Фактична ціна транспортного засобу буде визначатися за даними виробника. Причому в проекті закону не сказано ні слова про ситуацію, коли отримати такі дані не вдасться.

Що стосується «євроблях», які вже знаходяться на території України, на їх розмитнення можна буде взяти розстрочку терміном 36 місяців. Пільгу в 50% зможуть отримати учасники бойових дій, за умови, що в момент, коли діяла система пільгового розмитнення, вони були в зоні проведення бойових дій. Якщо ж громадянин знаходиться в черзі на отримання автомобіля, знявшись з такою черзі він може розмитнити куплене за кордоном свой автомобиль.

На даний момент чиновники вирішили відвести ще два тижні на повторний розгляд законопроекту. Саме протягом цього часу буде прийнято остаточне рішення про внесення згаданих пунктів до фінальної редакції закону.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!