Двійники бувають не тільки у людей – вже багато років шахраї в Україні використовують схеми з авто-“примарами”. У крадених машин просто перебивають номери кузова. Наприклад, по країні колесять кілька десятків підроблених BMW, Mazda і Audi.
Тому при покупці автомобіля задешево потрібно добре подумати, перш ніж віддавати гроші, пише Сьогодні.
“Це авто крадені в Україні або за кордоном. Підробляють під них номера і випускають на продаж. Найчастіше [справжній] автомобіль в іншому кінці країни використовується кимось”, – розповідає експерт з безпеки Сергій Кириленко.
За його словами, схема може зовсім не насторожити – документи, на перший погляд, в порядку.
“Прямо пишуть, що автомобіль продається за техпаспортом без переоформлення. Учасником цієї події може стати кожен, тому що, наприклад, вони роблять підробку з бази даних власників автомобілів”, – зазначає Кириленко.
У Віктора так кілька років тому вкрали BMW. Судячи з того, що номер кузова зрізали, авто хотіли перепродати як двійник.
“Кілька видів двійників існує. Є зовсім “палені”, коли, грубо кажучи, папірець просто закладають під лобове скло, щоб швидше продати за дорученням. В інших ситуаціях робляться якісні двійники – там уже без експертизи важко довести, що машина не оригінал”, – каже Віктор.
Чоловік самостійно, без допомоги поліції, розшукав і повернув власне авто. Втім, через вкрадений код довго доводив, що це саме його машина.
Каже, щоб не потрапити в халепу, потрібно звертати увагу на те, з якого регіону номер. Адже автомобіль з окупованих територій вкрай складно перевірити на справжність.
Також варто ознайомитися з документами людини, що продає авто.
“Наприклад, коли купуєш машину з обліком десь у Донецьку, продає її чоловік з Житомира, а купуєш її взагалі десь у Вінниці”, – описує Віктор підозрілу ситуацію.
Занадто низька ціна теж привід для занепокоєння, резюмує автомобіліст.
Раніше повідомлялося, що власники “євроблях” опинилися під прицілом шахраїв. В результаті афери можна не тільки втратити гроші, але і стати фігурантом кримінальної справи.