10 днів до завершення пільгового режиму: що буде далі з «євробляхами»

1
1932

Пільговий період для розмитнення авто вже не продовжать. Для того, щоб продовжили пільговий період, потрібно, щоб були суттєві протести власників авто на єврономерах. Мабуть, лише в такому разі, розуміючи, що перед виборами це може негативно вплинути на чинну владу, міг би бути пролонгований пільговий період. Інших підстав чи бажання влади поки не видно.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт «Реанімаційного пакета реформ» Ілля Несходовський, оцінюючи умови розмитнення авто на іноземній реєстрації.

«Після завершення пільгового періоду авто на єврономерах ще можуть бути розмитнені, але вже без знижки. Вже буде повна ставка, людям доведеться заплатити більше. Надалі, ймовірно, зупинятимуть автомобілі, спочатку робитимуть попередження, а потім уже застосовуватимуть штрафи до тих, хто керує таким автомобілем», – зазначив Несходовський.

Читайте також  «Третья сила» нанесла большой урон террористам

За його словами, кошти йдуть до Пенсійного фонду згідно із законом. Наразі ДФС відзвітувала про 5 млрд грн, які надійшли від розмитнення таких авто.

Експерт уточнив, що є певна різниця в часі від отримання коштів, адже спочатку вони акумулюються митною службою, а потім перераховуються до ПФ.

«Сам ПФ говорить про 4,5 млрд грн, які надійшли від розмитнення авто. Ймовірно, загальна сума буде вдвічі більшою. Попри те, що часу мало, сума може сягати близько 8-9 млрд грн», – підкреслив експерт.

На його думку, умови розмитнення доволі прийнятні. Важливо, що навіть були внесені зміни щодо оцінки вартості авто, відповідно, розмитнення відбувалося за вказаною в документі вартістю.

«Якби правила, що були ухвалені, були з меншими ставками, навряд чи це суттєво збільшило б надходження. Очікується, що кількість розмитнених авто за цією процедурою буде десь 80% від тих, які завезені з порушенням митних правил. Тобто це означає, що ставка прийнятна для більшості людей. Звичайно, є категорія, яка не змогла заплатити. Таке авто або намагаються продати, або ж залишають за кордоном», – пояснив фахівець.

Читайте також  Експерт назвав дві біди євроблях в Україні

Загалом, якщо говорити про правила, які мали би бути ухвалені, то акциз мав би дорівнювати нулю, наголосив він.

«Але сума податку виходить із того, наскільки цей автомобіль реально шкодить екології. Віповідно, має бути встановлений екологічний податок, який би дозволив зрівняти європейський автомобіль, що ввезли 10 років тому, й радянський чи російський, який більше шкодить екології», – резюмував Ілля Несходовський.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.