З’явилася ще одна підстава штрафувати водіїв

1
453

Забруднені номери – підстава для зупинки автомобіля поліцією та накладення штрафу. Водієві загрожують громадські роботи на строк від 30 до 40 годин із вилученням транспортного засобу.

Про це повідомляє Дорожній Адвокат у Facebook.

Як уникнути неприємностей?

Ця проблема актуальна саме в осінньо-зимовий період, коли через дощову чи снігову погоду на номерних знаках на осідає бруд. Номерний знак може забруднитись за лічені секунди, що буде підставою для поліції зупинити автомобіль та накласти на Вас штраф.

Відповідно до п.2.9 ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом з забрудненим номерним знаком, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів.

За ці дії за ч.6 ст.121 КУпАП передбачена відповідальність. А саме якщо порушення допущено вперше, то водієві загрожує штраф у розмірі 170 грн.

Читайте також  Експерти назвали поширені помилки початківців водіїв на трасі

Якщо таке порушення вчинено повторно протягом року, то ВОДІЄВІ ЗАГРОЖУЄ або штраф у розмірі 255 грн. або ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ НА СТРОК ВІД ТРИДЦЯТИ ДО СОРОКА ГОДИН, З ОПЛАТНИМ ВИЛУЧЕННЯМ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ЧИ БЕЗ ТАКОГО.

Навіть якщо на номерному знаку не читається хоча б один символ, є ймовірність накладення штрафу.

Тому, щоб уникнути штрафу «Дорожній адвокат» радить виконувати декілька нескладних дій:

  1. Перед кожним виїздом автомобіля переглядати чистоту та читабельність номерних знаків;
  2. Возити при собі ганчірку, якою не шкода буде протерти номерні знаки у разі їх забруднення, чи вологі серветки;
  3. В час забруднених доріг періодично раз на декілька десятків кілометрів зупинятись та перевіряти забрудненість номерних знаків та у разі необхідності їх протирати.

Якщо ж інспектор зупинив Ваш автомобіль з причин забрудненого номера, не слід «з’ясовувати стосунки» з інспектором, потрібно невідкладно протерти номери ганчіркою. Таким чином, ви зможете усунути недолік на місці та через малозначність порушення інспектор може обмежитись усним зауваженням на підставі статті 22 КУпАП.

Читайте також  В Україні зменшується максимальна швидкість у містах і селах

Якщо ж незважаючи на малозначність порушення інспектор упереджено намагатиметься все ж таки накласти на Вас штраф з метою підвищення показників по кількості складених постанов, він буде позбавлений можливості зробити фото фіксацію номерних знаків на відстані 20 метрів. Без такої фото фіксації він не має права накласти штраф.

До того ж, оцінка читабельності номерного знаку річ суб’єктивна: у когось добрий зір, у когось не дуже. Тому, у цьому випадку доцільно зробити свою фото фіксацію номерних знаків. При цьому, бажано, щоб на знімку був присутній інспектор або його автомобіль.

1 коментар

  1. Какая новость :-))). За грязный номерной знак штрафовали и 50 лет назад, сейчас актуально шрафовать не только за грязный нои за маскированный всякими накладками, подшлифоваными цифро-буквенными индентификаторами и т.д. Хитрож—ых надо наказывать!
    Как красиво смотрится крутая иномарка вымытая и с замызганими номерными знаками, вроде как водитель сходил опражнится но забыл вытереть задницу!!!! :-)))))

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.