Що змінилося у правилах оформлення ДТП

0
86
У ДТП потрапити може кожен, а чи знаєте ви, які нові права у вас з’явилися? І що змінилося у правилах оформлення ДТП? ДЖЕДАІ розібралися, як новації вплинуть на життя автомобілістів.

Правила змінюються. Якщо ваш автомобіль став учасником ДТП, то свідки аварії тепер не потрібні. Так само, якщо вас заскочили за кермом в компанії зеленого змія. Не вистачає ваших власних доказів і аргументів – не біда, за вас це зроблять камери спостереження, а час на внесення справи до системи поліції скорочується до кількох днів.

Читайте також  З'явилися фото серійного електро-універсала Porsche Taycan Cross Turismo

Патрульний тепер цар і бог. Відмовляєтеся підписувати протокол? – нехай, свідки, які б підтвердили, що ви справді порушник, що вас ознайомили і що все за Законом, більше не потрібні. Український полісмен нічого порушити апріорі не може.

Зараз же, коли свідків прибирають зовсім, фактично поліцейський може скласти протокол без вас і просто поставити відмітку, що ми відмовилися підписати.

Богдан Глядик, автоюрист

Беззаперечним доказом вашого порушення є відео з камер спостережень патрульних, але тут новий сюрприз – запис інциденту зберігається у поліції максимум 30 днів. Рівно стільки копи можуть готувати справу до суду.

Фактично ми отримуємо що? Що 30 днів може зберігатися справа, на тридцятий день справу відправляють у суд, тому що більше не можуть зберігати, і на тридцятий день видаляється відео. І вже доказів немає.

Богдан Глядик, автоюрист

Але не все так погано. Є і цілком позитивні зміни. Приміром, тепер ви можете отримати копію схеми ДТП просто на місці, не бігаючи із заявами по відділках. Також копи зобов’язані протягом трьох днів вносити дані про ДТП у систему – це має пришвидшити розгляд справ.

https://2plus2.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.