Goodyear запропонувала поєднати колеса і повітряні гвинти у літаючих машинах (Відео)

0
46

Американська компанія Goodyear, що займається виробництвом покришок, представила концепцію нової шини для літаючих автомобілів, яка поєднує в собі якості звичайної покришки і повітряного гвинта. Як повідомляє NBC News, концепція передбачає створення безповітряних шини, у яких простір між протектором і ободом займають еластичні перегородки.

При їзді по дорозі ці перегородки виступають в ролі демпферів, а в повітрі перетворюються в лопаті повітряного гвинта і створюють підйомну і рушійну сили.

Під час презентації Goodyear показала концепцію літаючого автомобіля-квадрокоптера, у якого колеса з шинами здатні виконувати і функцію несучих гвинтів. Передбачається, що завдяки конструкції нових шин, які отримали назву Aero, літаючі автомобілі зможуть злітати не зупиняючись. У відеоролику, продемонстрованому Goodyear, автомобіль переходить в режим польоту, переводячи колеса в горизонтальне положення по два по діагоналі.

У конструкції шин за функцію утримування ваги автомобіля відповідають спиці колеса, які будуть одночасно виступати в ролі лопатів гвинта, що створюють підйомну силу при зміні орієнтації. Пневматична шина об’єднана з механізмом, що володіє достатньою гнучкістю для поглинання ударних сил, що виникають при русі по дорозі, і досить міцним, щоб витримувати високу швидкість обертання, необхідну для створення підйомної сили.

Читайте також  Самый дорогой гибридный кроссовер готовится к премьере

Для руху без тертя буде використана енергія магнітного поля. Цей принцип дозволить забезпечити високу швидкість обертання, необхідну як для руху автомобіля по землі, так і при роботі в режимі гвинта, що створює силу, яка піднімає автомобіль в повітря і рухає його вперед. У конструкції шин використані оптоволоконні датчики для контролю дорожніх умов, зносу шин і структурної цілісності самої шини. Присутній також вбудований процесор штучного інтелекту, який буде зіставляти інформацію, отриману від вбудованих в шину датчиків з даними, переданими по мережі, що забезпечує комунікацію бортових систем автомобілів і блоків управління інтелектуальними об’єктами інфраструктури. Штучний інтелект буде аналізувати ці потоки даних, щоб виробити рекомендований план дій, що дозволяє транспортному засобу адаптуватися, перемінно, до режиму польоту або водіння, а також виявляти і вирішувати потенційні проблеми, пов’язані з шинами, до того, як вони виникнуть.

Читайте також  В Україні зняли новий Maybach на єврономерах (Фото)

Незважаючи на те, що шини AERO – виключно концептуальний проект, деякі з використаних в ньому технологій, такі як пневматична конструкція і інтелектуальні можливості шин, компанія Goodyear активно розробляє для практичного застосування вже сьогодні. Інші представлені технології можуть послужити основою для нових ідей і нових продуктів в майбутньому.

«Завдання концептуальних шин Goodyear в тому, щоб ініціювати дискусію по шинних і транспортних технологіях, які послужать основою мобільності майбутнього», – заявив пан Хелсел.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.