Названо Топ-10 міфів про електромобілі

0
391

Для багатьох з нас електромобілі як і раніше залишаються транспортними засобами майбутнього, незважаючи на те, що їх щороку продають в світі сотні тисяч.

Є, як мінімум, 10 стереотипів, міфів, пов’язаних з електрокарами. Пора від них позбутися, пише  Autonews .

1. У електромобілів маленький запас ходу

У багатьох сучасних електромобілів запас ходу вже перевищує 300 км. Але навіть якщо він становить 150-250 км – цього цілком достатньо для поїздок по місту. Чому ми так думаємо? Тому, що більшість водіїв проїжджають щодня набагато менше. Так, наприклад, за даними Департаменту транспорту США, американці в середньому проїжджають щодня по 64 км.

2. Електромобілі повільні

Існує стереотип, що електрокари повільніше, ніж машини з двигунами внутрішнього згоряння. Насправді електричні авто швидше, ніж їх традиційні «колеги». Чому? Тому, що електромотор миттєво генерує 100% крутного моменту. В результаті, наприклад, Tesla Model S до 100 км / год розганяється всього за 2,5 секунди.

3. Електромобілі занадто багато коштують

Дійсно, електромобілі коштують дорожче, ніж їх аналоги з двигунами внутрішнього згоряння. Однак, на їх покупку в багатьох країнах існують різні пільги і знижки. У США, наприклад, є федеральна знижка в 7 500 доларів на електромобілі. Там також є знижки і на місцевому рівні в окремих штатах (в Колорадо – 5 000 доларів, в Каліфорнії – до 4 500 доларів).

4. У електромобілів погана безпеку

У США поки багато електромобілі не допускаються до краш-тестів на безпеку. Однак, якщо це відбувається, то вони, як правило, отримують хороші оцінки. Так, наприклад, Chevrolet Bolt EV отримав в краш-тестах NHTSA вищу оцінку (5 зірок) за захист пасажирів.

5. Електромобілі теж забруднюють повітря

Деякі «зелені» активісти вважають, що електромобілі теж забруднюють повітря. Правда, побічно. Для них потрібна енергія, а її виробляють на електростанціях, забруднюючи атмосферу. Крім того, під час утилізації електрокарів теж завдається шкода екології. Але вчені довели, що такі транспортні засоби все одно менше шкодять екології, ніж машини з двигунами внутрішнього згоряння.

6. Електромобілі також стоять в експлуатації, як і дизельні та бензинові машини

Насправді їздити на електрокарах дешевше, ніж на машинах з двигунами внутрішнього згоряння, яким потрібен бензин чи дизельне паливо. Американське Агентство з охорони навколишнього середовища підрахувало, що власник Hyundai Ioniq Electric витратить на його підзарядку за п’ять років приблизно на 5 000 доларів менше, ніж власник аналогічного авто з двигуном внутрішнього згоряння на бензин або ДТ.

7. Електромобілі ламаються також, як і інші машини

Електромобілі не вимагають такого постійного технічного обслуговування, як авто з двигунами внутрішнього згоряння. Їм не потрібно, наприклад, міняти масло.

8. Чи важко знайти місце для підзарядки електрокара

Більшість електромобілів заряджають будинку або на роботі. Але мережу заправних станцій для них постійно збільшується. У США зараз налічується вже більше 20 000 таких станцій, кількість станцій в Україні зростає з кожним днем.

9. Батареї електромобілів швидко «сідають»

У США на батареї електрокарів є гарантія в 8 років або 100 000 миль. Nissan Leaf зберігає 75% ємності батареї після 120 000 миль пробігу. У машин Tesla ємність батареї після 200 000 миль пробігу становить 90%. Так що батареї електромобілів досить надійні.

10. Електромобілі збільшать споживання енергії в Світі

Існує думка, що електромобілі будуть споживати дуже багато енергії, і електростанції цього «не витримають». Це не так, адже більшість таких машин заряджається вночі, коли споживання електроенергії зведено до мінімуму.

Читайте також  Позашляховик на базі Toyota Crown затьмарив BMW X5

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.